درباره نشریه

 | تاریخ ارسال: 1402/11/8 | 

  درباره نشریه
 

  با توجه به پیشرفت‌های زیادی که در سال های اخیر در صنعت سرامیک ایران انجام شده است کشور ما اکنون در بیشتر عرصه‌های تولید سرامیک‌های به اصطلاح سنتی از وارد کننده عمده به تولیدکننده مطرح برخی محصولات سرامیکی مانند کاشی، چینی، شیشه و مواد دیرگداز تبدیل شده و علاوه بر تامین نیازهای داخلی از صادرکنندگان برخی از این کالاها نیز محسوب می‌شود.

  از سوی دیگر در عرصه آموزش و پژوهش سرامیک نیز در سال‌های اخیر تحولات و پیشرفت‌های زیادی در کشور ما صورت گرفته و علاوه بر تاسیس رشته سرامیک در چندین دانشگاه در سطوح مختلف، انتشار سالانه صدها مقاله از سوی پژوهشگران در مجلات معتبر داخلی و خارجی و کنفرانس‌ها یکی از نشانه‌های مهم پیشرفت و ارتقا پژوهش در این رشته در کشور ما به شمار می‌آید.

  با توجه به موارد بالا از سال‌ها پیش نیاز به انتشار مجله‌ای که بتواند از یک سو منعکس‌کننده نظرات علمی و نتایج تحقیقات متخصصان داخلی باشد و از سوی دیگر بیان‌کننده و ناشر اخبار و مسائل صنعتی، نظرات و نتایج تحقیقات صنعتی و کاربردی باشد، از سوی انجمن سرامیک ایران احساس می‌شد.

  امیدواریم که مجله حاضر بتواند به تحقق یکی از اهداف مهم انجمن که همانا یاری رساندن به گسترش دانش سرامیک و ایجاد ارتباط بیشتر بین متخصصان دانشگاهی و مراکز تحقیقاتی و دست اندرکاران صنعت سرامیک است گامی هر چند کوچک بردارد.
فصلنامه سرامیک ایران نشریه‌ای است که به صورت ادواری (فصلنامه) توسط "انجمن سرامیک ایران" و به زبان فارسی منتشر می‌شود. این نشریه در تاریخ بهار ۱۳۸۴ با کسب مجوز از کمیسیون نشریات علمی وزارت علوم تحقیقات و فنآوری آغاز به فعالیت نموده است.
این نشریه با درجه علمی ب در  سال ۱۴۰۱ پذیرای مقالات پژوهشی و مروری محققین اساتید و دانشجویان است.

 

 


دفعات مشاهده: 20083 بار   |   دفعات چاپ: 1806 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 99 بار   |   0 نظر